Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 17.09.2022
14:00–17:00

Warsztaty
Praga Południe
wstęp bezpłatny

Otwarta Pracownia Kaletnicza na Święcie ulicy Skaryszewskiej

blat w pracowni kaletniczej, dłonie trzymają materiały skórzane

Tematem przewodnim tegorocznego Święta ulicy Skaryszewskiej jest rzemiosło. Jedynym z punktów programu będzie Otwarta Pracownia Kaletnicza, warsztaty, które od 2019 roku odbywają się w Muzeum Warszawskiej Pragi w Pracowni Rzemieślniczej PraRzemce.

Tym razem w tajniki kaletnictwa i rymarstwa wprowadzi chętnych Mateusz Grybczyński. W trakcie warsztatów będzie można wykonać brelok lub plecioną bransoletkę a także nauczyć się szycia szwem ozdobnym.

Mateusz Grybczyński jest związany z ruchem nowego rzemiosła i zajmuje się redefiniowaniem tradycyjnych technik pracy w skórze oraz kaletnictwa. Założyciel marki Stroppa (paski do aparatów fotograficznych, które sprzedaje na całym świecie, głównie w USA i Japonii). Od 2016 roku zajmuje się produkcją skórzanych akcesoriów. Prowadzi warsztaty kaletnicze z wykorzystywaniem nowoczesnych narzędzi i nowych technologii.

Lokalizacja: kompleks artystyczny ul. Lubelska 30/32

Spotkanie odbywa się w ramach Święta ulicy Skaryszewskiej.

Dowiedz się więcej o praskim rzemiośle.


Warsztaty odbywają się w ramach Pracowni Rzemieślniczej wyposażonej w narzędzia i maszyny pozyskane od warszawskich wytwórców w celu popularyzacji i transferu rzemiosła. Program Pracowni w 2022 roku realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Kuratorką programu jest Katarzyna Chudyńska – Szuchnik.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.