śr., 21.02.2018

Do muzeum z nosidełkiem | Czy w pewnym starym dokumencie zawarty jest przepis na Pragę?

Akt lokacji Pragi to nie tylko dokument spisany wg urzędowych prawideł z minionej epoki i piękny przedmiot o zadziwiającej historii, to także pretekst do refleksji nad współczesną tożsamością dzielnicy, miasta i nas samych. Pochylmy się wspólnie nad bezcennym obiektem z 1648 roku.

Cykl spotkań – Do muzeum z nosidełkiem

To sposób, by zakochać się w prawobrzeżnej Warszawie. Rodziców pozostających na urlopie macierzyńskim lub tacierzyńskim wraz z dziećmi zapraszamy na zajęcia muzealne. Podczas nich roztrząsane są palące lokalne tematy, takie jak: zabudowania pofabryczne, pozostałości Pragi wielokulturowej, gentryfikacja czy rewitalizacja. Uczestnicy spotkań poznają też historię i tradycję dzielnicy. Muzeum Warszawskiej Pragi jest przyjazne dla małych dzieci. Ułatwiają to: przestronna winda, w której zmieści się każdy wózek, łazienka z przewijakiem oraz sala warsztatowa z miękkim dywanem. Na terenie placówki jest również bistro oraz księgarnia z warszawskimi książkami, gdzie można znaleźć wydawnictwa również dla najmłodszych.

Prowadzący: Adam Lisiecki