pt., 14.12.2018

Pokaz filmoteki Warszawskiego Muzeum Tańca

Muzeum Tańca to projekt prezentujący dorobek Pionierów Tańca Modern w Warszawie z lat 1918–1939, w interpretacji obecnie tworzących w stolicy tancerzy i choreografów, których reprezentują Marta Kosieradzka, Sonia Egner, Artur Grabarczyk, Bartosz Woszczyński i Iwona Wojnicka. Warszawskie Muzeum Tańca to przedsięwzięcie Kolektywu Artystycznego Format Zero, które ma zachęcić mieszkańców Warszawy do odkrywania historii i tożsamości miasta przez pryzmat tańca.

W programie:

• premierowy pokaz trzech filmów z filmoteki Warszawskiego Muzeum Tańca, których twórczynią jest Marta Dutkiewicz : Tacjanna Wysocka, Marie Rambert, Halina Szmolcówna
  • recital Halina Szmolcówna Sonii Egner (taniec) i Indii Czajkowskiej (fortepian)
  • recital fortepianowy Indii Czajkowskiej
  • wspomnienie wydarzeń Warszawskiego Muzeum Tańca z 2018 roku