wt., 18.06.2019
18:00–21:00
Spotkanie
Muzeum Warszawskiej Pragi
Wstęp wolny
Praga LAB – spotkanie inaugurujące projekt Open Heritage
W ramach cyklu „Wokół rewitalizacji” zapraszamy przedsiębiorców i przedsiębiorczynie, artystów i artystki, osoby pracujące w organizacjach społecznych i urzędach, a także mieszkańców i mieszkanki na spotkanie inaugurujące działalność PRAGA LAB.
PRAGA LAB to przestrzeń eksperymentu, w której poszukujemy efektywnych sposobów łączenia praskiego dziedzictwa z rozwojem lokalnej gospodarki. Od czerwca przez kolejne 3 lata w ramach działań PRAGA LAB będziemy szukać konkretnych rozwiązań pozwalających ograniczyć bariery dla rozwoju inicjatyw.
Przetestujemy nowe rozwiązania łączące aktywnych ludzi i niewykorzystane miejsca. Punktem wyjścia będzie praskie niematerialne i materialne dziedzictwo związane z pracą i jej tradycjami. Praga to dzielnica ludzi pracy, nierozerwalnie związana z tradycjami wytwórczymi i robotniczymi. Świadczą o tym liczne zakłady produkcyjne, małe i wielkie fabryki, zakłady rzemieślnicze; to tutaj nadal działają licznie rzemieślnicy, artyści, przedsiębiorcy. Zanikaniu tej tożsamości chcemy przeciwdziałać.
Członkowie zespołu PRAGA LAB – dr Katarzyna Sadowy, dr Dominika Brodowicz, Maciej Czeredys – zaprezentują cele, założenia i ofertę PRAGA LAB.
PRAGA LAB jest częścią projektu OpenHeritage, realizowanego przez Oddział Warszawski SARP we współpracy m.in. z Muzeum Warszawskiej Pragi.
Informacje o projekcie:
www.openheritage.eu
www.sarp.warszawa.pl/h2020
Projekt OPEN HERITAGE oraz PRAGA LAB jest finansowany przez Unię Europejską w ramach programu badań i innowacji Horyzont 2020, grant no 776766
___________
Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.