sob., 01.04.2023

Spacer

PRAWOBRZEŻNI: Śladami niezwykłych prażanek

Artystki, pedagożki, społeczniczki, kobiety przedsiębiorcze i żony przemysłowców.

Spacer po Pradze tropami niezwykłych kobiet. Spojrzymy na dzielnicę z ich perspektywy, poznamy nietuzinkowe biografie.

Informacje praktyczne

Prowadzenie spaceru: Jolanta Wiśniewska

Miejsce zbiórki: róg ulic Kijowskiej i Brzeskiej (ul. Brzeska 1)

UWAGA: Udział w spacerze jest możliwy na podstawie biletów (dostępnych na 2 tygodnie przed wydarzeniem) wcześniej zakupionych w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi lub online.

Fotografia Wandy Manitius z serią drewnianych Myszek Miki wyprodukowanych w rodzinnej wytwórni zabawek, lata 30. XX w., wł. Renata Manitius-Kozłowska

Wydarzenie zrealizowane w cyklu „Prawobrzeżni” dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy.