Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

pt., 07.05.2021
18:00–19:00


Muzeum Warszawskiej Pragi
Wstęp bezpłatny

Rozmowy wokół fotografii z Mikołajem Grynbergiem i Magdaleną Wdowicz-Wierzbowską | ONLINE

W ramach wydarzeń towarzyszących wystawie „Warszawiacy – fotografie Mikołaja Grynberga” zapraszamy na spotkanie z Mikołajem Grynbergiem i Magdaleną Wdowicz-Wierzbowską.

Porozmawiamy o współczesnej fotografii portretowej. O swoich projektach fotograficznych oraz podejściu do fotografowania ludzi opowiedzą:

Mikołaj Grynberg – fotograf, pisarz, reporter, z wykształcenia psycholog. Za zbiór opowiadań „Rejwach” nominowany do Nagrody Literackiej „Nike”. Tworzy zamknięte tematycznie cykle („Auschwitz – co ja tu robię?”), głównie portretowe („Dużo kobiet, a konkretnie 18”). Chętnie eksperymentuje z formą, ale głównym jego dążeniem jest przyjrzenie się emocjom. W zbiorach Muzeum Warszawy znajdują się dwa jego warszawskie cykle „Czas pokaże” oraz „Zawodowcy”.

Magdalena Wdowicz-Wierzbowska – fotografka, architektka, od 2016 roku uczy fotografii portretowej w Studium Fotografii ZPAF, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach stypendium zrealizowała w 2020 r. projekt „Twarze pandemii”. W 2013 r. wydała książkę fotograficzną „Po prostu męża mi brakuje. Spotkania z wdowami”.

Rozmowę poprowadzi Ewa Nowak-Mitura (kuratorka wystawy „Warszawiacy – fotografie Mikołaja Grynberga”).

 

Wydarzenie odbędzie się na profilu Facebook Muzeum Warszawskiej Pragi.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.