sob., 09.07.2022

SCENA LETNIA: Etnos Ensemble

ETNOS ENSEMBLE tworzy czterech wytrawnych instrumentalistów. Każdy z członków zespołu stanowi wyjątkową indywidualność i dysponuje własnymi doświadczeniami zdobywanymi w ramach rozmaitych projektów. Połączyła ich miłość do muzyki etnicznej, a więc tego, co piękne, proste, tętniące życiem i najbliższe duszy każdego człowieka.

Czterej muzycy, jedna narracja.

• Bartosz Pacan (klarnet)
  • Konrad Merta (akordeon)
  • Piotr Gach (wiolonczela)
  • Michał Kapczuk (kontrabas)

Artyści, mając wszelkie narzędzia klasycznie wykształconych muzyków, realizują się w poszukiwaniu mistrzowskiej prostoty w melodiach ludowych. Pragną dawać ludziom jak najwięcej radości, zabawy i uśmiechu jednocześnie zapraszając do chwili relaksu i odpoczynku w muzyce.

Muzycy w swojej twórczości łączą tradycyjne inspiracje ludowe: słowiańskie, bałkańskie, klezmerskie oraz arabskie z elementami improwizacji i jazzu wydobywając z nich to, co unikatowe, prawdziwe i śliczne. Styl, który prezentują jest indywidualny i oryginalny, dlatego trudno go określić jako jeden gatunek. Twórczość Etnos Ensemble wychodzi z głębi, jest prawdziwa i szczera. Łączy tradycyjną energię i elegancję z pierwotnym, pradawnym pulsem.

Scena letnia – sprawdź program!

fot. M. Perun

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.