Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

czw., 08.07.2021
18:00–19:00

Spektakl
Muzeum Warszawskiej Pragi
Wstęp bezpłatny

Scena letnia: spektakl Pędrak Wyrzutek

Przedstawienie oparte jest głównie na Przygodach Pędrka Wyrzutka Stefana Themersona (1910–1988), polskiego emigracyjnego pisarza, a także filmowca, wydawcy, kompozytora i wszechstronnego artysty, działającego w parze ze swą żoną Franciszką.

Przygody Pędrka Wyrzutka są mało znanym arcydziełem literatury dziecięcej, serią pełnych fantazji i subtelnego humoru przypowieści o poszukiwaniu swojej tożsamości i konieczności adaptacji do wymogów narzucanych przez ludzki świat.

Tytułowy bohater przez ludzi uznawany jest za psa, przez psy – za człowieka, rybom wygląda na ptaka, a kotom – na rybę. W spotkaniach i rozmowach z profesorem Wielbłądem, królem Pingwinem, groźnym Karabinierem, mądrą Kozą, tajemniczą Małpą, smutnym Kapitanem i innymi bohaterami Pędrek próbuje dowiedzieć się, kim właściwie jest.

Spektakl na podstawie książki St. Themersona „Przygody Pedrka Wyrzutka”.

Spektakl przeznaczony dla dzieci i młodzieży.

Reżyseria i scenografia: Dariusz Kunowski
Muzyka: Mieczysław Litwiński
Występują: Katarzyna Żytomirska, Daniel Brzeziński, Piotr Herbich, Agata Brzozowicz
Akustyk/oświetleniowiec: Nowak

BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI DO POBRANIA W KASIE MUZEUM LUB ON-LINE.


Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.