niedz., 22.08.2021

5 PLN

Scena letnia: Zespół Nicponie

Po lewej zespół muzyków, po prawej niebiesko fioletowy plakat z napisem scena letnia Nicponie, support STAYnia

Wydarzenie odbędzie się na dziedzińcu Muzeum Warszawskiej Pragi.

Letnia scena Muzeum Warszawskiej Pragi zaprasza na koncert Zespół Nicponie, który poprzedzi występ Kapeli Klubowej STAYni.

Zespół Nicponie został założony przez muzyków i muzykantów, którym w trakcie pandemii przykrzyło się życie bez koncertów. Spakowali więc instrumenty i ruszyli na bazary i ulice grać stołeczne szlagiery, ale też melodie, które są powszechnie znane, lubiane i bliższe współczesności.

W tak zwanym międzyczasie udało się Nicponiom zagrać na Festiwalu Grzesiuka w Warszawie, Festiwalu Uliczka Tradycji w Radomiu, a nawet zdobyć wyróżnienie na Festiwalu Kapel Podwórkowych w Piotrkowie Trybunalskim.

Skład:
Patryk Walczak- akordeon
Łukasz Owczynnikow – kontrabas
Mateusz Kowalski – tara
Grzegorz Domański – banjola

śpiewający chórzyści

STAYnia to miejsce spotkań amatorów i muzyków, których łączy chęć muzykowania dla czystej przyjemności. Projekt Fundacji Muzyka jest dla wszystkich jest adresowany do mieszkańców Warszawy w każdym wieku: do dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów, dla każdego kto lubi muzykować lub w kim drzemie muzyczna pasja, komu być może brakuje wiary w swoje zdolności muzyczne, lecz nosi w sobie potrzebę grania i/lub śpiewania. Nazwa pracowni wzięła swój początek od miejsca, w którym rozpoczęliśmy działania, czyli dawnej stajni Instytutu Weterynarii przy ul. Grochowskiej 272, gdzie obecnie mieści się siedziba Orkiestry Sinfonia Varsovia. Od niedawna Międzypokoleniowy Klub Piosenkowy dorobił się własnej Kapeli Klubowej.

Sprawdź pozostałe koncerty i spektakle ramach Sceny letniej na Pradze!

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.