czw., 26.09.2019

Spacer
5 zł

Sensoryczny spacer integracyjny z Fundacją Avalon – „Szmulowizna” | Praga sensorycznie

Muzeum Warszawskiej Pragi i Fundacja Avalon zapraszają na wyjątkowy cykl spacerów towarzyszących wystawie Praga sensorycznie.

Jak często poruszając się po mieście zdarza nam się szukać innej niż zwykle drogi? Zajrzeć w ciekawą uliczkę, zaznać tajemniczego chłodu bramy, wywołać echo w przypadkowo znalezionym podwórku? Czy chłoniemy uważnie wrażenia z danego miejsca i danej chwili? Czy mamy okazję wymieniać się wyjątkowymi spostrzeżeniami z takiej włóczęgi?

Wspólnie z beneficjentami Fundacja Avalon uważnie przyjrzymy się miastu, wsłuchamy w jego brzmienie, poczujemy dłońmi różnorodne faktury, doświadczymy temperatur różnych miejsc, spróbujemy dostroić do jego rytmu. Inaczej niż zazwyczaj, punktem wyjścia do opowieści o warszawskiej Pradze będzie doświadczenie. Zmysły poprowadzą nas od jednego punktu do kolejnego. Unikalne dla każdego i każdej z nas doświadczenie stanowi punkt wyjścia do uważnej antropologicznej podróży, osadzonej w organicznej strukturze ulic, bazarów, kamienic, bram i parków.

START: przy przystanku tramwajowym Dw. Wschodni 01 (ul. Kijowska)

CZAS TRWANIA: ok. 90 min.

KOSZT: 5 zł, bilety w kasie muzeum oraz online

LICZBA UCZESTNIKÓW: maks. 25 osób

PROWADZENIE: Franciszek Płóciennik i Katarzyna Szumlas, edukatorzy Muzeum Warszawskiej Pragi