Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

WYSTAWY

Kup biletKup bilet

8 czerwca 2019 – 23 lutego 2020

Praga sensorycznie

Praga sensorycznie to wystawa w Muzeum Warszawskiej Pragi, na której muzealną przestrzeń można eksplorować wszystkimi zmysłami. Umieszczone na ekspozycji obiekty – najbardziej charakterystyczne budynki i miejsca prawobrzeżnej Warszawy z okresu XIX i XX wieku – odnoszą się do współczesnego układu przestrzeni miejskiej. Dzięki temu doświadczenia zdobyte w czasie zwiedzania wystawy można wykorzystać podczas spacerów po mieście.

Wiele wrażeń rejestrujemy nieświadomie, choć wywołują w nas przeróżne emocje. Niektóre doświadczenia budzą w nas spokój, inne przytłaczają, a jeszcze inne wyzwalają radość i chęć życia.

Przy tworzeniu instalacji na wystawie skorzystaliśmy z zasad integracji sensorycznej, a materiały historyczne i wizualne bezpośrednio wiążą je z daną lokalizacją. Dzięki temu opisywane miejsca można zobaczyć w pierwotnym kształcie, porównać ze stanem obecnym, a także powąchać, usłyszeć i dotknąć.

Folder towarzyszący wystawie kierujemy do rodziców i opiekunów, którzy staną się przewodnikami swoich dzieci po wystawie. Mamy nadzieję, że zaproponowane aktywności zachęcą Was do spojrzenia na praską część miasta z innej perspektywy.

 

WYSTAWIE TOWARZYSZĄ

 

Wystawa czynna

8 czerwca 2019 – 23 lutego 2020 roku

Wystawa podbiła serca zwiedzających i stała się jednym z ulubionych miejsc odwiedzanych przez najmłodszych. Miło nam poinformować, że przedłużyliśmy wystawę do 23 lutego!

 


KOLOFON

Kuratorka
Karolina Jusińska

Projekt wystawy
Kosmos Project

Projekt graficzny
Joanna Bębenek

Konsultacja merytoryczna
Adam Lisiecki, Jolanta Wiśniewska

Konsultacja z zakresu integracji sensorycznej
Kinga Hamada

Tłumaczenie i redakcja tekstów angielskich
Maja Jaros

Redakcja tekstów polskich
Katarzyna Kuzko-Zwierz, Katarzyna Lisiecka, Małgorzata Mycielska, Julia Odnous-Pawlińska

Realizacja
Kamil Cedro, Ksenia Góreczna, Paweł Grochowalski, Marek Lisik, Monika Mazurek, Katarzyna Radecka, Adam Rogowski, Leszek Sokołowski, Krzysztof Świerczewski, Michał Tański

Zdjęcia
Wojciech Daniszewski, Joanna Kozłowska, Piotr Majewski, Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków, Narodowe Archiwum Cyfrowe

Materiał dźwiękowy
Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Anna Mizikowska

Program edukacyjny
Kinga Hamada, Karolina Jusińska, Teresa Łempicka, Franciszek Płóciennik, Katarzyna Szumlas, Anna Wigura

Wykonawca
Janiszewski Sp. z o.o., Dział Organizacji Wystaw i Wydarzeń Muzeum Warszawy

Patroni
Fudacja Synapsis, Fundacja Kultura bez Barier

Sponsor instalacji „Ptasie mleczko®”
LOTTE Wedel

Kup biletKup bilet