fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

WYSTAWY

8 czerwca – 29 grudnia 2019

Praga sensorycznie

Praga sensorycznie to wystawa w Muzeum Warszawskiej Pragi, na której muzealną przestrzeń można eksplorować wszystkimi zmysłami. Umieszczone na ekspozycji obiekty – najbardziej charakterystyczne budynki i miejsca prawobrzeżnej Warszawy z okresu XIX i XX wieku – odnoszą się do współczesnego układu przestrzeni miejskiej. Dzięki temu doświadczenia zdobyte w czasie zwiedzania wystawy można wykorzystać podczas spacerów po mieście.

Wiele wrażeń rejestrujemy nieświadomie, choć wywołują w nas przeróżne emocje. Niektóre doświadczenia budzą w nas spokój, inne przytłaczają, a jeszcze inne wyzwalają radość i chęć życia.

Przy tworzeniu instalacji na wystawie skorzystaliśmy z zasad integracji sensorycznej, a materiały historyczne i wizualne bezpośrednio wiążą je z daną lokalizacją. Dzięki temu opisywane miejsca można zobaczyć w pierwotnym kształcie, porównać ze stanem obecnym, a także powąchać, usłyszeć i dotknąć.

Folder towarzyszący wystawie kierujemy do rodziców i opiekunów, którzy staną się przewodnikami swoich dzieci po wystawie. Mamy nadzieję, że zaproponowane aktywności zachęcą Was do spojrzenia na praską część miasta z innej perspektywy.

 

WYSTAWIE TOWARZYSZĄ

 

Wystawa czynna

8 czerwca – 29 grudnia 2019 roku

KOLOFON

Kuratorka

Karolina Jusińska

Projekt wystawy

Kosmos Project

Projekt graficzny

Joanna Bębenek

Konsultacja merytoryczna

Adam Lisiecki, Jolanta Wiśniewska

Konsultacja z zakresu integracji sensorycznej

Kinga Hamada

Tłumaczenie i redakcja tekstów angielskich

Maja Jaros

Redakcja tekstów polskich

Katarzyna Kuzko-Zwierz, Katarzyna Lisiecka, Małgorzata Mycielska, Julia Odnous-Pawlińska

Realizacja

Kamil Cedro, Ksenia Góreczna, Paweł Grochowalski, Marek Lisik, Monika Mazurek, Katarzyna Radecka, Adam Rogowski, Leszek Sokołowski, Krzysztof Świerczewski, Michał Tański

Zdjęcia

Wojciech Daniszewski, Joanna Kozłowska, Piotr Majewski, Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków, Narodowe Archiwum Cyfrowe

Materiał dźwiękowy

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Anna Mizikowska

Program edukacyjny

Kinga Hamada, Karolina Jusińska, Teresa Łempicka, Franciszek Płóciennik, Katarzyna Szumlas, Anna Wigura

Wykonawca

Janiszewski Sp. z o.o., Dział Organizacji Wystaw i Wydarzeń Muzeum Warszawy

Patroni

Fudacja Synapsis, Fundacja Kultura bez Barier

Sponsor instalacji „Ptasie mleczko®”

LOTTE Wedel