Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

czw., 18.07.2019
18:00–19:30

Spacer
Muzeum Warszawskiej Pragi
5 zł

Sensoryczny Spacer Integracyjny – Stara Praga | Praga sensorycznie

Jak często poruszając się po mieście zdarza nam się szukać innej niż zwykle drogi? Zajrzeć w ciekawą uliczkę, zaznać tajemniczego chłodu bramy, wywołać echo w przypadkowo znalezionym podwórku? Czy chłoniemy uważnie wrażenia z danego miejsca i danej chwili? Czy mamy okazję wymieniać się wyjątkowymi spostrzeżeniami z takiej włóczęgi?

Muzeum Warszawskiej Pragi i Fundacja Avalon zapraszają na wyjątkowy cykl spacerów. Wspólnie z beneficjentami Fundacja Avalon uważnie przyjrzymy się miastu, wsłuchamy w jego brzmienie, poczujemy dłońmi różnorodne faktury, doświadczymy temperatur różnych miejsc, spróbujemy dostroić do jego rytmu. Inaczej niż zazwyczaj, punktem wyjścia do opowieści o warszawskiej Pradze będzie doświadczenie. Zmysły poprowadzą nas od jednego punktu do kolejnego. Unikalne dla każdego i każdej z nas doświadczenie stanowi punkt wyjścia do uważnej antropologicznej podróży, osadzonej w organicznej strukturze ulic, bazarów, kamienic, bram i parków.

W ramach pierwszego spaceru zwiedzimy samo serce Starej Pragi. Przed nami zamknięty bazar, ulice tchnące zapachami i dźwiękami, kamienice skrywające niejedną tajemnicę.

CZAS TRWANIA: ok. 90 min.

KOSZT: 5 zł, bilety w kasie muzeum oraz online

LICZBA UCZESTNIKÓW: maks. 25 osób

PROWADZENIE: Franciszek Płóciennik, edukator Muzeum Warszawskiej Pragi, antropolog, kizior z Pragi


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.