czw., 03.12.2020 / niedz., 28.02.2021

Wstęp bezpłatny

Szkoła Fachów – Szycie mufki | ONLINE

Tutorial z cyklu: Pracownia Rzemieślnicza

Odwiedź nasz kanał vimeo:  Wykonane na prawym brzegu

Mufka to praktyczna i elegancka część zimowej garderoby. Była często wykonywana z resztek. Może mieć kieszonkę, zamek błyskawiczny, ocieplinę w środku, a wewnętrzną stronę wykończoną aksamitem lub flanelą. Podczas tutorialu mistrzyni kuśnierstwa Wanda Jarzębowska przeprowadzi Cię przez wszystkie etapy szycia mufki, pokaże jej różne warianty i przekona, że każdy może ją wykonać.

Nagraniem tym nawiązujemy do wizyt w pracowniach rzemieślników, które organizowaliśmy w ramach cyklu Wykonane na Prawym Brzegu Rzemieślnicy oraz do spotkań z mistrzami rzemiosła w formule Szkoła Fachów, które odbywały się w Pracowni Rzemieślniczej w 2019 roku.

Prowadząca: Wanda Jarzębowska, mistrzyni rzemiosła w zawodzie od ponad 50 lat. Prowadzi pracownię w pawilonie przy Dworcu Wileńskim. Zakres jej usług to przeróbki i szycie ze skór futerkowych oraz sztucznych nie tylko odzieży ciężkiej ale również dodatków jak czapki, berety, kołnierze, torby i mufki. Wyróżnia ją kreatywność w dawaniu drugiego życia futerkowym wyrobom, znakomita znajomość kroju oraz chęć dzielenia się swoją wiedzą.

Kuratorka: Katarzyna Chudyńska Szuchnik

Tutorial został zrealizowany w ramach programu warsztatów Pracowni Rzemieślniczej wyposażonej w narzędzia i maszyny pozyskane od warszawskich wytwórców w celu popularyzacji i transferu rzemiosła.

Program Pracowni w 2020 roku realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Zdjęcie. Na stole pięć futrzanych mufek.