czw., 24.11.2022

EkoEksperymentarium

Warsztaty szycia: damskie rękawiczki wyjściowe | „EkoEksperymentarium”

Warsztaty z mistrzem Czesławem Jamrozińskim.

Mistrz wyjaśni, jak wymierzyć rękawiczki na własną dłoń, przeprowadzi przez meandry kroju oraz udzieli wskazówek dotyczących niuansów ręcznego szycia, wszystko według tradycyjnych technik praktykowanych w jego rodzinnym warsztacie od lat 30. XX wieku. Pokaże również jak kroi materiał bez użycia szablonu.

Do dyspozycji uczestników będzie klasyczny materiał – ircha w kremowym kolorze pochodząca z zasobów jego rzemieślniczej pracowni.

UWAGA: Przed warsztatem warto obejrzeć nagranie z wizyty w Pracowni Rękawiczek oraz tutorial na portalu VIMEO.

Informacje praktyczne:

Liczba miejsc: 10

Bilety dostępne online i w kasie biletowej na tydzień przed wydarzeniem.

Lokalizacja: Muzeum Warszawskiej Pragi, Pracownia Rzemieślnicza PraRzemka, poziom -1

Wydarzenie odbywa się w ramach wystawy „EkoEksperymentarium”.

Warsztaty odbywają się w ramach Pracowni Rzemieślniczej wyposażonej w narzędzia i maszyny pozyskane od warszawskich wytwórców w celu popularyzacji i transferu rzemiosła. Program Pracowni w 2022 roku realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Kuratorką programu jest Katarzyna Chudyńska – Szuchnik.