czw., 22.06.2023

Współcześni Świdermajerowie | „Kolej na Pragę”

Spotkanie wokół książki Katarzyny Chudyńskiej – Szuchnik „Świdermajerowie”.

Gośćmi autorki będą jej rozmówcy, mieszkańcy linii otwockiej i właściciele drewnianych willi w stylu nadświdrzańskim. Będzie to okazja, by dowiedzieć się więcej o nowopowstałym Stowarzyszeniu Świdermajerowie.

Spotkanie odbywa się w ramach Festiwalu Świdermajer oraz jest częścią programu towarzyszącego wystawie czasowej „Kolej na Pragę”. Dowiedz się więcej o wystawie.

Stowarzyszenie Właścicieli, Mieszkańców i Miłośników Domów Drewnianych na Linii Otwockiej ma na celu wspieranie prywatnych właścicieli willi i domów drewnianych w ochronie, ratowaniu i zachowaniu architektury drewnianej oraz historycznego charakteru regionu linii otwockiej, upowszechnianie wiedzy o zabytkowej architekturze drewnianej na linii otwockiej i stworzenie warunków dla rozwoju turystyki i przedsiębiorczości związanych z historycznym charakterem regionu linii otwockiej. Nazwa stowarzyszenia inspirowana jest tytułem książki Świdermajerowie, autorstwa Katarzyny Chudyńskiej – Szuchnik, (wyd. Dowody).

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchu