niedz., 29.05.2022

Wycieczka
Prawobrzeżni

PRAWOBRZEŻNI: Wycieczka zabytkowym autobusem | Od rządzenia do straszenia

Wycieczka zabytkowym autobusem z białołęcką Fundacją AVE.

Szlakiem niezwykłych kobiet

Białołęka przez lata jak magnes przyciągała wyjątkowe postacie. Dawno temu zainteresowała samą królową Bonę, a w późniejszych czasach była domem dla indywidualistek. To tu Wanda Szrajberówna otworzyła unikatową Stację Doświadczalną dla Ceramiki Ludowej, a w Pałacu Tarchomińskim słychać było dźwięki fortepianu, na którym grała Maria Kallergis. Tutaj działała Sprawiedliwa Matka Matylda Getter. Prawobrzeżny Tarchomin chlubi się także własną Białą Damą, którą spotkamy na… miejscowym cmentarzu.

O tym wszystkim opowie Bartłomiej Włodkowski.

Informacje praktyczne

Start sprzed Muzeum Warszawskiej Pragi (ul. Targowa 50/52).

UWAGA: Udział w spacerze jest możliwy na podstawie biletów wcześniej zakupionych w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi lub drogą internetową.

Ilość miejsc ograniczona.

Organizatorzy: Fundacja Ave i Muzeum Warszawskiej Pragi, oddział Muzeum Warszawy

Zdjęcia: Fundacja AVE

Wydarzenie zrealizowane w cyklu „Prawobrzeżni”, dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Koordynacja projektu: Jolanta Wiśniewska