sob, 22.08.2020

Pracownia Rzemieślnicza
wstęp bezpłatny

Zielone Rzemiosło: Prototypowanie z materiałów alternatywnych – etui na okulary | ONLINE

Profil Facebook Muzeum Warszawskiej Pragi

czas trwania: ok. 60

Wykonaj klasyczny wyrób kaletniczy bez użycia skóry! Będziemy pracować w washpapie (składa się z włókien celulozy z niewielkim dodatkiem lateksu), świetnie sprawdzi się też tkanina korkowa Korko (wykonana z kory dębu).

Tkaniny te są dostępne w sprzedaży internetowej. Uwaga! Przed warsztatem przygotujemy dla Was kilka zestawów ze wszystkim potrzebnymi materiałami. Będzie je można odebrać osobiście na hasło Zielone Rzemiosło w dniach 20 i 21 sierpnia w godzinach otwarcia Muzeum Warszawskiej Pragi.

Aby przygotować się do warsztatów :

– pobierz wykrój, wydrukuj go i wytnij

Przygotuj:

–  1 knopik  kaletniczy (średniej wielkości)

– 2 skręcane nity kaletnicze

– kawałek tkaniny typu washpapa lub korko o wymiarach 30 cm x 30 cm

Cykl Zielone rzemiosło promuje zrównoważone projektowanie dla prototypowania i poszukiwanie nowych rozwiązań technologicznych i materiałowych. To autorski program Eweliny Czaplickiej Ruduchy.

Na warsztaty zapraszamy projektantów, studentów szkół artystycznych, młodzież szkół ponadpodstawowych, pasjonatów, ludzi nowej fali rzemiosła, osoby szukające innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań.

Warsztat odbywa się w ramach Pracowni Rzemieślniczej wyposażonej w narzędzia i maszyny pozyskane od warszawskich wytwórców w celu popularyzacji i transferu rzemiosła. Program Pracowni w 2020 roku realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.