Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

sob., 22.08.2020
11:00–12:00


Muzeum Warszawskiej Pragi
1 zł

Zielone Rzemiosło: Prototypowanie z materiałów alternatywnych – etui na okulary | Na żywo i ONLINE

Grafika. Na białym tle czarne i zielone liście. a jednym liściu napis Zielone rzemiosło

Online spotykamy się na profilu Facebook Muzeum Warszawskiej Pragi

Na żywo widzimy się w Pracowni Rzemieślniczej, Muzeum Warszawskiej Pragi
limit miejsc: 2

czas trwania: ok. 60

Wykonaj klasyczny wyrób kaletniczy bez użycia skóry! Będziemy pracować w washpapie (składa się z włókien celulozy z niewielkim dodatkiem lateksu), świetnie sprawdzi się też tkanina korkowa Korko (wykonana z kory dębu).

Tkaniny te są dostępne w sprzedaży internetowej. Uwaga! Przed warsztatem przygotujemy dla Was kilka zestawów ze wszystkim potrzebnymi materiałami. Będzie je można odebrać osobiście na hasło Zielone Rzemiosło w dniach 20 i 21 sierpnia w godzinach otwarcia Muzeum Warszawskiej Pragi.

 

Aby przygotować się do warsztatów :

pobierz wykrój, wydrukuj go i wytnij (.pdf)

Przygotuj:

–  1 knopik  kaletniczy (średniej wielkości)

– 2 skręcane nity kaletnicze

– kawałek tkaniny typu washpapa lub korko o wymiarach 35 x 40 cm

 


Cykl Zielone rzemiosło promuje zrównoważone projektowanie dla prototypowania i poszukiwanie nowych rozwiązań technologicznych i materiałowych. To autorski program Eweliny Czaplickiej Ruduchy.

 Na warsztaty zapraszamy projektantów, studentów szkół artystycznych, młodzież szkół ponadpodstawowych, pasjonatów, ludzi nowej fali rzemiosła, osoby szukające innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań.

Warsztat odbywa się w ramach Pracowni Rzemieślniczej wyposażonej w narzędzia i maszyny pozyskane od warszawskich wytwórców w celu popularyzacji i transferu rzemiosła. Program Pracowni w 2020 roku realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.