sob., 07.12.2019

wstęp wolny, bezpłatne wejściówki do odbioru online

Zrób sobie prezent! Koncert Mikołajkowy Chóru SIRENES

Coroczne wydarzenie „Zrób sobie prezent” w Muzeum Warszawskiej Pragi to idealny pretekst, by spędzić czas z najbliższymi i własnoręcznie wykonać podarunki dla siebie i osób, na których nam zależy. W związku z trwającą w muzeum wystawą czasową „Praga sensorycznie”, każdy z tych prezentów będzie ucztą dla zmysłów.

Cudownym prezentem na Mikołajki może być też koncert. Przy śpiewie chóru Sirenes wejdziecie w cudowny klimat nadchodzących Świąt. Wspólnie uczcicie również Światowy Dzień Chóralistyki.

Dla kogo: bez ograniczeń wiekowych
Wstęp wolny, bezpłatne wejściówki do odebrania w Muzeum i online
Miejsce: sala konferencyjna
Limit miejsc: 100 osób

O Chórze SIRENES:

Chór Kameralny SIRENES istnieje od września 2015 roku, choć tworzące go wokalistki znają się i śpiewają razem od wielu lat. Zespół koncertuje, nagrywa, bierze udział w konkursach i przeglądach. Chór chętnie występuje także z innymi zespołami, angażuje się w działalność charytatywną i wspólne projekty z wykonawcami różnych stylów muzycznych.

Zespół ma w swoim repertuarze utwory kompozytorów polskich i zagranicznych różnych epok, o tematyce zarówno sakralnej jak i świeckiej. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Od września 2016 roku zespół jest prowadzony przez Fundację Sirenes. Od lutego 2017 roku Chór Kameralny SIRENES jest Chórem Rezydentem Muzeum Warszawy z siedzibą w Muzeum Warszawskiej Pragi.

Magdalena Gruziel – dyrygentka, korepetytorka śpiewu, pedagog. Absolwentka specjalności Rytmika na Wydziale Edukacji Muzycznej AM im. F. Chopina w Warszawie i Podyplomowych Studiów Chórmistrzowskich AM im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Od 2015 roku wykłada na specjalności pedagogika baletowa UMFC. Zawodowo związana jest z OSB im. R. Turczynowicza. Od ponad 25 lat śpiewa w różnych chórach i zespołach kameralnych. Brała udział w wielu konkursach i koncertach w kraju i za granicą. Występowała m.in. na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Filharmonii Narodowej, Studiu Koncertowym Polskiego Radia i Filharmonii Pomorskiej. Jest dyrygentką Chóru Kameralnego SIRENES. Pełni także funkcję asystentki dyrygenta w Chórze Kameralnym SGGW w Warszawie.

Wydarzenie „Zrób sobie prezent” zostało zorganizowane dzięki wsparciu Fundacji LOTTO.

W dniu wydarzenia „Zrób sobie prezent” zwiedzanie wystawy stałej będzie bezpłatne. Wystawę czasową „Praga sensorycznie” będzie można zobaczyć za okazaniem biletu wstępu (bilet normalny 5 zł, bilet ulgowy 3 zł).

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.