sob., 07.12.2019

Zrób sobie prezent! Renowacja książki – warsztaty introligatorskie, gr. I

Coroczne wydarzenie „Zrób sobie prezent” w Muzeum Warszawskiej Pragi to idealny pretekst, by spędzić czas z najbliższymi i własnoręcznie wykonać podarunki dla siebie i osób, na których nam zależy. W związku z trwającą w muzeum wystawą czasową „Praga sensorycznie”, każdy z tych prezentów będzie ucztą dla zmysłów.

Każdy z nas ma w domu ulubioną książkę , która uległa uszkodzeniu. Brakuje jej grzbietu, cała wypadła z okładek, rogi są poszarpane, a może wypadły z niej tylko pojedyncze strony. To najczęstsze uszkodzenia, które dotyczą starych, szytych książek. Podczas warsztatu doszyjcie lub dokleicie brakujące elementy.

Uwaga: prowadząca prosi o przynoszenie książek szytych (blok może być luźny, ale z widocznymi nićmi). Prosimy także wziąć pod uwagę fakt, że w warunkach warsztatowych nie damy rady rozebrać i uszyć całej książki. Na zajęciach nie zajmujemy się książkami klejonymi.

Prowadząca: Maria Podwójska, introligatorka
Dla kogo: od 18 roku życia
Wstęp: 1 zł, bilety on-line i w kasie Muzeum
Miejsce: PraRzemka – pracownia rzemieślnicza, budynek główny, poziom -1
Limit miejsc: 16 osób (8 osób w jednej grupie)

Wydarzenie „Zrób sobie prezent” zostało zorganizowane dzięki wsparciu Fundacji LOTTO.

W dniu wydarzenia „Zrób sobie prezent” zwiedzanie wystawy stałej będzie bezpłatne. Wystawę czasową „Praga sensorycznie” będzie można zobaczyć za okazaniem biletu wstępu (bilet normalny 5 zł, bilet ulgowy 3 zł).

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.