niedz., 08.09.2019

bezpłatne wejściówki do odbioru w Muzeum i online

Niedziela z rzemiosłem – Mosko Ceramics

„Niedziele z rzemiosłem” to cykl spotkań z rzemieślnikami towarzyszący wystawie „Oblicza nowego rzemiosła” zorganizowanej w Muzeum Warszawskiej Pragi z okazji 2. urodzin Projektu Pracownie. To możliwość poznania współczesnych twórców rzemiosła oraz zmierzenia się z czynnościami, które w swojej codziennej pracy wykonują rzemieślnicy.

8 września odbędzie się spotkanie z ceramiczką Moniką Skorupską z Mosko Ceramics.

Monika poprowadzi warsztaty ze zdobienia ceramiki za pomocą farb naszkliwnych. Ich żywe kolory dają szerokie pole do artystycznej ekspresji, do której chcemy namówić gości wydarzenia. Każdego z uczestników zachęcamy do przyniesienia własnego ceramicznego talerza lub kubka (najlepiej w jasnych kolorach). Po wyschnięciu farby naczynia zostaną wypalone w temperaturze 800˚C w pracowni rzemieślniczki na warszawskiej Ochocie. Tam również będzie można je odebrać we wcześniej umówionym terminie.

Mosko Ceramics
Monika Skorupska łączy pasję do ceramiki i malarstwa, tworząc niepowtarzalne naczynia. W swojej działalności wraca do projektowania ceramicznych elementów dekoracyjnych, np. porcelanowych zwierząt. Nawiązuje również do tradycyjnej metody złocenia ceramiki. W autorskich projektach często inspiruje się japońską kaligrafią oraz przedmiotami codziennego użytku. Ceramiczka wyrabia swoje przedmioty z porcelany – zarówno ręcznie, jak i z form.

Kolejne części cyklu:

15 września (niedziela), godz. 16.00–18.00
Niedziela z rzemiosłem – Aanda

29 września (niedziela), godz. 16.00–18.00
Niedziela z rzemiosłem – Martoczki

Organizatorzy: Projekt Pracownie, Muzeum Warszawskiej Pragi
Partnerzy wydarzenia: NÓW. Nowe Rzemiosło, Magazyn Miasta/ Cities Magazine, Łyk Kultury

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.