czw., 14.11.2019

Spotkanie autorskie towarzyszące premierze książki „Sensoryczne niemowlę”

Mamania oraz Muzeum Warszawskiej Pragi zapraszają na sensoryczne spotkanie z Aleksandrą Charęzińską oraz Joanną Szulc z okazji premiery ich książki „Sensoryczne niemowlę”.

Program spotkania:

• 17:30 zwiedzanie wystawy Praga sensorycznie, wraz z Aleksandrą Charęzińską oraz Karoliną Jusińską | obowiązują zapisy | brak miejsc
  • 18:15 spotkanie autorskie z Aleksandrą Charęzińską oraz Joanną Szulc

Będzie to okazja do zwiedzania wystawy Praga sensorycznie w towarzystwie sensomamy – Aleksandry Charęzińskiej, która postara się przybliżyć uczestnikom jej perspektywę na sensorycznie przyjazną przestrzeń, oraz kuratorki wystawy – Karoliny Jusińskiej. Dzięki temu połączeniu, doświadczenia z wystawy będzie można wykorzystać m.in. podczas spacerów po mieście.

Po zwiedzaniu zapraszamy na pełne inspiracji spotkanie z twórczyniami pierwszej książki o integracji sensorycznej skierowanej do rodziców najmłodszych dzieci – Aleksandrą Charęzińską oraz Joanną Szulc.

Zapraszamy wszystkich rodziców, którzy:

• chcą zadbać o harmonijny rozwój swojego dziecka,
  • próbują poradzić sobie z trudnościami w zachowaniu niemowlęcia,
  • pragną zapobiec przyszłym problemom rozwojowym dziecka i pomóc mu w pełni rozwinąć jego potencjał sensoryczny.

Spotkanie poprowadzi Karolina Jusińska, kuratorka wystawy Sensoryczna Praga, której muzealną przestrzeń można eksplorować wszystkimi zmysłami.

Książka „Sensoryczne niemowlę” to rzetelna porcja wiedzy i propozycje wspierających zabaw, które pomagają odnaleźć się w świecie pełnym bodźców. Autorki przybliżają sposoby wspierania rozwoju sensoryki. Wyjaśniają jak pracują poszczególne zmysły i co można zrobić, by zapewnić dziecku – poprzez codzienną zabawę – potrzebne mu doznania sensoryczne.

Aleksandra Charęzińska: pedagożka specjalna, terapeutka integracji sensorycznej, specjalistka diagnozy i terapii pedagogicznej, instruktorka masażu Shantala i nauczycielka akademicka. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla rodziców oraz profesjonalistów pracujących z dziećmi.
Joanna Szulc: dziennikarka i redaktorka. Do 2016 r. redaktorka naczelna miesięcznika „Dziecko”. Autorka współautorka tekstów i książek o pielęgnowaniu i wspieraniu niemowląt i dzieci

Uwaga!
Na zwiedzanie wystawy obowiązują zapisy: karolina.jusinska@muzeumwarszawy.pl.
Zwiedzanie jest bezpłatne, liczba miejsc jest ograniczona. | Brak miejsc