sob., 07.12.2019

Zrób sobie prezent! Praska księga sensoryczna

Coroczne wydarzenie „Zrób sobie prezent” w Muzeum Warszawskiej Pragi to idealny pretekst, by spędzić czas z najbliższymi i własnoręcznie wykonać podarunki dla siebie i osób, na których nam zależy. W związku z trwającą w muzeum wystawą czasową „Praga sensorycznie”, każdy z tych prezentów będzie ucztą dla zmysłów.

Zabierzcie, w postaci własnoręcznie dzierganej „Praskiej księgi sensorycznej”, kawałek Pragi ze sobą do domu. Stwórzcie, przechodząc kolejne stanowiska pracy, krok po kroku, swój prezent oddziaływujący nie tylko na zmysły, ale także przywołujący miłe wspomnienia.

W ramach pracy nad prezentem będziecie mogli skorzystać z trzech stanowisk: warsztatu introligatorskiego, w którym połączycie strony i oprawicie je w okładki, warsztatu tworzenia dekoracji do księgi, w którym stworzycie elementy związane z warszawską Pragą oraz warsztatu zdobienia księgi, gdzie dzieło nabierze ostatecznego kształtu. To będzie efektowny i oryginalny prezent mikołajkowy.

Dla kogo: bez ograniczeń wiekowych
Wstęp: wolny
Miejsce: poczekalnia, budynek główny, poziom +1
Limit miejsc: bez limitu

Wydarzenie „Zrób sobie prezent” zostało zorganizowane dzięki wsparciu Fundacji LOTTO.

W dniu wydarzenia „Zrób sobie prezent” zwiedzanie wystawy stałej będzie bezpłatne. Wystawę czasową „Praga sensorycznie” będzie można zobaczyć za okazaniem biletu wstępu (bilet normalny 5 zł, bilet ulgowy 3 zł).

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.